بهبود ساختار لینک ها

بهبود ساختار لینک ها
بهبود ساختار لینک ها

امروز با بحث بهبود دادن URL یا همون لینک های سایت شما در خدمتتون هستم که با بهبود لینک ها به سئو سایتتون میتونید کمک کنید .

url های ساده و قابل فهم اطلاعات و محتوا را به راحتی انتقال می دهند ! ایجاد دسته بندی توصیفی و اسامی هر صفحه نه تنها باعث ساماندهی اطلاعات در سایت شما می شود بلکه به موتور های جستجوگر در یافتن سریع و سیر سایت شما یا صفحاتی ار آن کمک کند.

این کار همچنین به کسانی که میخواهند سایت شما را لینک کند کمک بیشتری خواهد کرد !

url های طولانی باعث سردرگمی کاربر شده و برای بازدید کنندگان نامناسب است و همچنین کاربر ممکن است تصور کند که قسمت هایی از URL غیر ضروری می باشند و در صورت لینک کردن سایت ، قسمت هایی از آن را آگاهانه یا نا آگاهانه حذف میکنند و در این صورت لینک شما دیگر کار نخواهد کرد .

 

 

اگر URL شما حاوی کلمات مناسب باشد ، اطلاعات بیشتری برای کاربر و موتور های جستجوگر فراهم میشود (از اسامی عجیب و غریب استفاده نکنید) عبارات مشخص شده در آدرس (URL) به کاربر و همچنین موتور جستجوگر کمک میکند تا از محتوای صفحه قبل از باز کردن لینک آگاه شوند.

 

URL ها در نتایج جستجو نمایش داده میشوند پس :

آدرس صفحه یا سایت شما در کنار توضیحات و متن موضوع نوشته نمایش داده میشود و اگر مرتبت باشد به رنک تیره در می آید ، گوگل میتواند همه url ها را تشخصی دهد حتی اگر بسیار سخت باشند ((چینی ، ژاپنی و امثال اینها و …)) پس آدرس های بهینه شده هم به گوگل کمک میکنه هم به کاربران سایت شما.

تعدادی از وبمستر ها با تلاش برای تبدیل url های داینامیک به url های استاتیک به این هدف دست یابند ، اما عموما انجام نا درست این کار موجب به وجود آمدن مشکلاتی در سایت خواهد شد.

 

از کلمات در url ها استفاده کنید :

 

استفاده از کلمات مناسب و متناسب با محتوای صفحه مورد نظر در URL برای راهنمایی هرچه بیشتر کاربر بسیار مفید است ، در واقع کلمات بهتر و بیشتر در ذهن کاربر باقی میماند.

 

 

چند نکته که باید از انها در بهینه سازی و سئو url ها استفاده کنید :::

 

# از استفاده از پارامتر ها و عبارات طولانی در URL ها بپرهیزید.

# از استفاده عناوین کلی مانند page.html یا …. بپرهیزید.

# استفاده بیش از حد چندین کلمه به صورت مکرر ، مانند :

/seofars-seo-seosazi-seo free

# از استفاده بیش از حد زیرمجموعه ها بپرهیزید مانتد :

dir1/dir2/dir3/dir4/ndex.html

# از استفاده نام هایی که هیچ ارتباطی با موضوع ندارند بپرهیزید.

# استفاده از کلمات بزرگ انگلیسی [به طور مثال (ABCD)]

* دلیل این است که کاربر حروف کوچک را بهتر به یاد میسپارد.

 

منبع

پاسخ دهید